Morze Czarne

Turystyka na wybrzeżach Morza Czarnego jest bardzo dobrze rozwinięta, a znajdujące się tam liczne kąpieliska z uzdrowiskami z pewnością świadczą o jej wysokiej randze na tle międzynarodowym. Bułgaria, Rumunia oraz Turcja, czyli zdecydowanie perełki czarnomorskiego wybrzeża, to destynacje które koniecznie trzeba wziąć pod uwagę planując niezapomniane wakcje.

Gdzie szukać tanich lotów nad Morze Czarne?

Obecnie mamy wspaniałą okazję na znalezienie bezpośrednich połączeń tanimi liniami lotniczymi w rekomendowanej wyszukiwarce. Atrakcyjne ceny przyciągją coraz więcej turystów w tajemnicze oraz ciągle nieodkryte zakątki Morza Czarnego. Zachęcamy także do sprawdzenia promocyjnych lotów bezpośrednio na stronie LOT-u.

3 Perełki czarnomorskiego wybrzeża

1. Bułgaria

Bułgaria to państwo znajdujace się w samym środku Bałkanów. Kraj ten jest niezwykle zróżnicowany geograficznie. Bezkresnych niziny, piękne wyżynach oraz najwyższe góry przyciągają turystów z całego świata. Czyste i piękne wybrzeże Morza Czarnego oraz wspaniała regionalna kuchnia to zdecydowane atuty Bułgarii. Dla miłośników sportów wodnych, żeglarstwa czy windsurfingu jak i rownież szalonych imprezowiczów to zdecydowany strzał w dziesiątę!

2. Rumunia

Rumunia to kraj, w którym coraz więcej turystów zaczyna doceniać spokój i nieograniczoną swobodę, gdzie masowa turystyka jeszcze nie dotarła. Jego różnorodny geograficznie obszar posiada bogatą ofertę turystyczną, która zdecydowanie zadowoli najbardziej wymagających wczasowiczów. Piękne plaże z ciepłymi wodami Morza Czarnego oraz mistyczna Transylwania z malowniczymi zamkami to najczęściej wybierany kierunek na tanie wakcaje z dziećmi w komfortowych warunkach. Rumunia to także doskonałe miejsce do rozwijania pasji rozmaitymi sportami wodnymi.

3. Turcja

Turcja to państwo kontrastów, które potrafi zaskakiwać na każdym kroku. Ciągnące się kilometrami plaże nad lazurowym Morzem Śródziemnym, Egejskim i Czarnym, góry oraz orientalne smaki zadowolą najbardziej wymagających wczasowiczów. Będąc tu na wakacjach zdecydowanie warto skorzystać ze znanego na całym świecie hamamu, perfekcyjnych pól golfowych oraz wielu możliwościach uprawiania sportów plażowych oraz wodnych. Nalezy dodać, że cechą narodową Turków jest gościnność i zamiłowanie do spędzania wolnego czasu z rodziną oraz przyjaciółmi dlatego nie sposób nie zakochać się w Turcji!

Kaputas Antalya Plaża- Turcja